Uniwersytet Dziecięcy Radomsko

Odwiedź na na facebooku

https://www.facebook.com/ud.radomsko

 

Zapraszamy wszystkie dzieci do Uniwersytetu Dziecięcego Jeśli masz 6-12 lat i jesteś ciekawy świata Fundacja Aktywne Edukacji Uniwersytet otwarty dla każdego zaprasza Cię do zabawy w studiowanie. Zostań Studentem Uniwersytetu Dziecięcego i zadaj naukowcom nurtujące Cię pytania, na które nie znasz jeszcze odpowiedzi! My postaramy się zaspokoić Twoją ciekawość. Wykłady połączone z demonstracją lub pokazem multimedialnym, będą dotyczyć ciekawych tematów ze wszystkich dziedzin nauki: fizyki, astronomii, historii, biologii, nauk technicznych, humanistycznych i innych. Proponujemy przy tym zabawę w „prawdziwy” uniwersytet.
Dzieci pytają: Co to jest galaktyka, czym się różnią się planety? Co oznacza syczenie węża i ile lat żyją żółwie? Dlaczego jesteśmy podobni do mamy i taty? Dlaczego niebo jest niebieskie a trawa zielona? Czy nasze ciało działa jak komputer? Czy żaby, budują gniazda i czy węże latają? Dlaczego ptaki składają jaja? Od czego dinozaury pochodzą? Ile jest gwiazd na niebie? Ile żyje krokodyl i ile zębów wypada mu w ciągu życia? Czemu woda jest mokra? Dlaczego meduzy parzą? Czy tygrysy są dobrymi ojcami? Dlaczego Gąsienice tak dużo jedzą? Jak będzie wyglądał świat za 1000 lat?
Na wszystkie tego typu pytania znajdziemy odpowiedź w Uniwersytecie Dziecięcym w Radomsku.
Natomiast zapraszamy dzieci w wieku od 2,5 do 6 lat na zajęcia edukacyjne i grupy zabawowe z rodzicami ramach w Uniwersytetu Dziecięcego między innymi będzie gimnastyka dla smyka , jak się bawić z dziećmi , czytamy i tworzymy teatr
Pytania i zapisy do Uniwersytetu Dziecięcego prosimy kierować :
na podany mail: udradomsko@wp.pl