Wyższa Szkoła Nauk Humanistycznych i Dziennikarstwa w Poznaniu

koordynator merytoryczny PAD na WSNHID w Poznaniu:

mgr Weronika Górska, weragorska@gmail.com

Terminy spotkań: piątki od 11.00 do 12.30

ZAPRASZAMY NA BLOGA Z AKTUALNYMI INFORMACJAMI

http://padpoz.blogspot.com/

30.03
dr Agata Hofman: DLACZEGO WARTO GRAĆ NA KOMPUTERZE czyli o technologii informacyjno-komunikacyjnej w rozwijaniu twórczości
 dr Agata Hofman, pracownik Zakładu Neuropsychologii oraz Psychologii Klinicznej UG , autor projektu Polska Akademia Dzieci oraz ponad 40 publikacji naukowych, w tym książki „Rozbudzić Geniusza” wydawnictwa UG 2008 rok.”Dlaczego warto grać na komputerze?” (o technologii informacyjno-komunikacyjnej w rozwijaniu twórczości dzieci) to wykład, który przełamuje typowe spojrzenie na kształcenie oraz zasadność wykorzystania narzędzi TIK w tym procesie. Autorka przedstawi programu do samodzielnego wykonywania filmów, wirtualne laboratoria (gdzie można rozpuścić aluminium w 660 stopniach oraz zbudować oponę ze szkła) a także wspólnie z Młodymi Naukowcami zastanowimy się jak mógłby wyglądać świat, gdyby był całkowicie płaski.
Karolina Davereux: MUZYKA
Nazywam się Karolina Davreux i przeprowadze dla Was wykład o muzyce . Powiem Wam jakie wartości mają nuty , jakie ćwiczenia wykonywać aby śpiewać lepiej i powiem Wam co to jest ta muzyka ! Ja mieszkam w Poznaniu i chodze do szkoły KSW ( katolickie stowarzyszenie wychowawców ) .  Gram na pianinie jakieś trzy lata i byłam już nawet na jednym konkursie pianistycznym . Co sądze o muzyce ?   Na pewno nie jest ona tylko moją pasją jest ona moim
życiem.
20.04
mgr Weronika Górska-Wolniewicz
mgr Weronika Górska-Wolniewicz, nauczyciel hiszpańskiego w szkole językowej EMPIK, właścicielka firmy Edubawa, specjalista od Technologii Informacyjno-Komunikacyjnych, wykorzystania elementów ludycznych w nauczaniu oraz instruktor stepu amerykańskiego, choreograf
Gdzie kryją się dźwięki? Czy bardzo trudno jest zrobić własny instrument?
Na wykładzie opowiem o typach instrumentów,  szczególnie skupię się na instrumentach perkusyjnych, także o tych niecodziennych- np. blachach przyczepionych do butów (tutaj mam w planie prezentację stepu amerykańskiego/irlandziego/flamenco).
W drugiej części wykładu powiemy sobie o tym jak możemy sami skonstruować proste instrumenty, spróbujemy także z paroma ochotnikami takie wykonać na miejscu.
Jurek Zawieja, 11 lat, klasa IV A, PPSM im. Henryka Wieniawskiego w Poznaniu.
Wykład na temat: Jak zdenerwować rodzeństwo? Perkusja.Jurek gra na bardzo wielu instrumentach perkusyjnych o których opowie nam na wykładzie: kotły, wibrafon, ksylofon, marimba, dzwonki chromatyczne, werbel, jamba, bongosy oraz przeróżne przeszkadzajki: deszcz, klawesy, güiro, marakasy,triangel, cowbell, pudełko akustyczne.
Jurek interesuje się także karate. 5 lat grał w klubie piłki nożnej. Jurek pokaże nam także jak gra się na werblu oraz dzwonkach wykonanych własnoręcznie.

18.05
dr Paweł Wolniewicz, wykładowca UAM: ŻYCIE Z PUNKTU WIDZENIA GEOLOGII
dr Paweł Wolniewicz, wykładowca na Uniwersytecie Adama Mickiewicza w Instytucie Geologii
Przeszłość i przyszłość ziemskich kontynentów.
Na wykładzie poruszony zostanie temat historii kontynentów z punktu widzenia geologa. Pan Paweł opowie o historii kontynentów (ostatnie kilkaset milionów lat) i co stanie się z nimi w przyszłości.
15.06
Mandar Purandare, aktor i wykładowca UAM: INDIE
Mandar S. Purandare urodził się w Pune w Indiach. Od najmłodszych lat kochał scenę, grywał w sztukach i filmach dla dzieci. Teatr zawsze odgrywał istotna role w jego życiu. Zdobył wiele nagród i wyróżnień. Ze swoją grupa teatralną odbył tournee w Niemczech. Z zamiłowania do języka niemieckiego pracował jako tłumacz.Od czterech lat mieszka w Polsce wraz z żoną i dwójką dzieci. Pracuje jako lektor Hindi na Uniwersytecie im. Adama Mickiewicza w Poznaniu. Można go także zobaczyć na scenie Teatru Nowego w Poznaniu. Interesuje się literaturą i malarstwem, jego pasja jest także muzyka, gra na kilku instrumentach indyjskich. Wielokrotnie uczestniczył w pokazach i prelekcjach dotyczących kultury Indii, jest zapraszany do szkół i świetlic.Opis wykładu przesłany przez pana Mandara, wierszem:)
Mandar Purandare „MOJE INDIE”Kraj – mój kraj
co to znaczy?
w każdym kraju
jest schowany „(k)raj”Mój kraj jest jak
olbrzymi organizm,
który ma milion różnych twarzy,
różnorakie odgłosy, kolory….
po prostu nie do wiary

tu mieszkają jednocześnie
cuda i bieda

mnóstwo ludzi, dużo wody,
wielka pustynia i wodospady

w dżungli mieszkają
tygrysy, węże i słonie
dla nas to są kształty bogów,
przy tym się składają moje dłonie,

ten kraj jest dla mnie jak
wielka zagadka

i chcę o tym powiedzieć
do Agnieszki i do Radka